Baner strony

pomożemy ci

Ugoda z bankiem

  • więcej pieniędzy dla banku,
  • droga na skróty,
  • korzyść dla banku
  • odzyskasz swoje pieniądze w 1-3 lata,
  • dodatkowo odsetki ustawowe (obecnie 11,25% rocznie), które pokryją koszty prawnika i mogą przynieść Ci coś ekstra,
  • korzyść dla Ciebie

Jeśli bank proponuje Ci ugodę, to robi to dla własnej korzyści, nie Twojej.

Banki na różne sposoby zachęcają do podpisywania ugód. Jeżeli się zgodzisz, bank przeliczy resztę Twojego salda po obecnym kursie CHF i częściowo lub całkowicie je umorzy. Decydując się na pierwszą ofertę ugody ze strony banku tracisz najwięcej. Ugody oferowane przez banki w fazie przedprocesowej w tych sprawach, które prowadziliśmy okazywały się dużo gorsze od tych, które są oferowane na późniejszych etapach sporu po wniesieniu pozwu. Najpierw dowiedz się, ile możesz zyskać w procesie sądowym, a ile bank chce Tobie odebrać.

To szybka opcja, ale na pewno nie tania. Po kilkunastu latach spłacania kredytu większość kredytobiorców ma już spłaconą kwotę, którą bank im pożyczył. Każdy kolejny miesiąc to nadpłata, która w przypadku ugody zazwyczaj przepada. Co gorsza, niektóre propozycje zakładają dodatkową dopłatę (w przypadku zamknięcia kredytu) albo przejście na spłatę rat w PLN. W każdym wariancie jest to pułapka zastawiona przez bank w którą wpadasz i dalej płacisz za kredyt frankowy.

Pojedynki z bankami doprowadziły do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 2019 roku w sprawie Państwa Dziubaków, gdzie jasno stwierdzono, że umowy frankowe są nieważne, a praktyki banków były nieuczciwe!

Pomyśl: kredyty „Alicja” w latach 90., opcje walutowe, kredyty frankowe w latach 1999 – 2012, polisolokaty, a teraz WIBOR…

Pomogliśmy ponad 10 tys. konsumentów.

Zapraszamy na nasze Social Media

Marek Botwicz

Rzecznik Praw Frankowiczów

Zdjęcie odpowiedzialnej osoby